Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie organizacyjne

Utworzono dnia 29.05.2024

W związku z obchodami XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, biblioteka w Piotrkowie Kujawskim zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiażki dla dorosłych. Spotkanie odbyło się 24 maja br. w bibliotece wśród regałów z książkami, które stworzyło wyjątkowe klimat. Przez osobiste zaproszenie osób przy stole zebrało się 8 uczestników z różnymi doświadczeniami czytelniczymi lubiących czytać i rozmawiać o książce.

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt z inicjatywy Instytutu Książki dla ludzi, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek To grupa nieformalna, nie posiadająca osobowości prawnej, a członkiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat bez względu na wykształcenie, zainteresowanie i doświadczenie. Klub książki jezt miejscem dla kazdego niezaleznie od poziomu wiedzy literackiej. Na wstępie p.o Dyrektora Pani Iwona Łodygowska przedstawiła ideę i zarys działania naszego klubu:

Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie przeczytanych książkach, promować kulturę literacką i czytelnictwo, ożywić i integrowac środowisko skupione wokół bibliotek publicznych, zachęcić do korzystania z bibliotek jak również inspirować bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

Klubowe spotkania powinny odbywać się raz w miesiącu, lub według ustaleń, a miejsce spotkania może być dowolne, np. w bibliotece, ośrodku kultury, kawiarni... Poza tym wybraliśmy moderatora, który będzie nadzorował naszym spotkaniom, współpracował z koordynatorem wojewódzkim, udzielał sprawozdań, zamawiał i zwracał wcześniej wybrane przez klubowiczów komplety ksiażek. Moderatorem Dyskusyjnego Klubu Ksiażki jest Pani Monika Kardacz Dodatkowo DKK jak będzie taka możliwość i potrzeba zorgaznizuje zaproszenie autorów, recenzentów literackich lub innych ekspertów do uczestnictwa w spotkaniu. Co w ten sposób sprawi że spotkania będą bardziej atrakcyjne, ciekawsze i inne.

Na spotkaniu przedstawiliśmy ofertę książek: „O kocie, który ratował książki” – Sosuke Natsukawa, „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę” - Ocean Vuong; „Mam do pana kilka pytań” – Rebecca Makkai; „Okrutna jak Polka” – Paulina Młynarska. Na początek pierwszą pozycją jaką wspólnie będziemy omawiać jest książka Pauliny Młynarskiej. Każdy z uczestników miał możliwość krótkiego wypowiedzenia się i podzielenia swoimi oczekiwaniami wobec tematyki literackiej, zainteresowań i klimatu w jakim chciałby się poruszać. Atmosfera spotkania była otwarta i przyjazna. Nie brakowało też humorystycznych uwag, które rozładowały napięcie i sprawiły, że rozmowa była swobodniejsza.

Zakończenie spotkania upłynęło ma luźnej rozmowie i planowaniu kolejnych spotkań. Nasze kolejne spotkanie zaplanowane jest na dzień 28 czerwca br. w Domu Kultury na godzinę 16:00 (szczegóły zostaną bliżej przedstawione). Serdecznie zapraszamy osoby, które chętnie będą włączać się do dyskusji i przemyśleń na temat danej literatury, a przede wszystkim integrować się z Nami i światem ksiażek.

Dziękujemy naszym klubowiczkom za wspólne spotkanie i mamy nadzieję, że rozmowy o książce bedą dostarczać nam wiele ciekawych wrażeń.

 

Organizatorzy

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie organizacyjne galeria zdjęć

Utworzono dnia 29.05.2024, 08:44

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 413

W poprzednim tygodniu: 569

W tym miesiącu: 1461

W poprzednim miesiącu: 1406

Wszystkich: 50739

Godziny otwarcia Biblioteki i Ośrodka Kultury:

BIBLIOTEKA
pn. - 8.00 - 16.00
wt. - 8.00 - 16.00
śr. - 9.00 - 16.00
czw. - 8.00 - 16.00
pt. - 9.00 - 16.00
sb. - 9.00 - 13.00 (według harmonogramu)

OŚRODEK KULTURY
pn. - 7.30 - 15.30
wt. - 7.30 - 15.30 
śr. - 7.30 - 15.30 
czw. - 7.30 - 15.30 
pt. - 7.30 - 15.30 
sb. - wg harmonogramu zajęć i wydarzeń
nd. - wg harmonogramu wydarzeń

Programy - Projekty