Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim

Dzień Dziecka - fotorelacja

Utworzono dnia 30.05.2022

 

29 maja w Piotrkowie Kujawskim obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji Biblioteka i Ośrodek Kultury wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Piotrkowie Kujawskim przygotowały dla najmłodszych dzień pełen atrakcji i zabawy. Wydarzenie to zaczęło się od godzin porannych, gdzie w Parku Miejskim odbyły się Zawody Wędkarskie. Młodzi zawodnicy spróbowali swoich sił w wędkowaniu. Pierwsze miejsce zajęła Adrianna Rogalska, która złowiła największą ilość ryb. Organizatorzy udekorowali laureatów medalami oraz zaprosili wszystkich uczestników na grilla. 

Od godz. 15.30 na Stadionie Miejskim zaczęła się druga część imprezy. W zawodach sportowo-pożarniczych wzięły udział drużyny OSP z gminy Piotrków Kujawski, które pod czujnym okiem komisji składającej się ze strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie rozpoczęli zmagania. I miejsce zajęła drużyna OSP Piotrków Kujawski. Po zakończeniu zawodów na scenie Dyrektor BiOK Przemysław Wawrzyniak wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Panem Sławomirem Boguckim oraz Prezesem Zarządu Gminnego OSP Jackiem Nowackim wręczyli zwycięzkiej drużynie puchar i dyplom. Również zostali nagrodzeni młodzi wędkarze, którzy brali udział w porannych zawodach wędkarskich. Po uroczystych wręczeniach pucharów, Orkiestra Dęta OSP Piotrków Kujawski wykonała dla publiczności marsze takie jak: Benton Hall, Pan X, North Side oraz wiele innych.

Od godz. 16.00 do 19.00 dla wszystkich dzieci orgazniatorzy przygotowali darmowe atrakcje, takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw, dmuchany basen z piłeczkami, konkurencje sportowe, pokaz baniek mydlanych, mini zumbę, malowanie twarzy, watę cukrową oraz kiełbaskę z grilla z napojami. Ponadto, były też stoiska z zabawkami, lodami i goframi oraz zakręconymi frytkami. 

Krótko po godz. 17.00 na płycie boiska pojawili się motocykliści z gminy Piotrków Kujawski oraz z zaprzyjaźnionego klubu motocyklowego Born To Ride MC Poland. Dzieci mogły podziwiać motocykle oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Motocykliści w tradycyjny dla siebie sposób rozdawali najmłodszym cukierki oraz słodkości. Dzieci mogły również poznać pracę strażaka i policjanta, wsiąść do radiowozu i wozu bojowego, ubrać elementy stroju strażackiego.

Dziękujemy sponsorom Dnia Dziecka:

- Panu Sławomirowi Boguckiemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Piotrków Kujawski

- Pani Romanowi Ganasowi

- Ubezpieczenia Robert Pomianowski

- Biuro Rachunkowe Przemysław Obrzezgiewicz

- Bruk-Bud Mateusz Wiliński

- Klub motocyklowy Born To Ride Oddział Piotrków Kujawski

- RSW Piotrków Kujawski

Już wkrótce wideo-relacja z drona!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia!

Tekst\Foto: Przemysław Wawrzyniak

Dzień Dziecka 2022

Utworzono dnia 30.05.2022, 12:57

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 51

W poprzednim tygodniu: 223

W tym miesiącu: 141

W poprzednim miesiącu: 924

Wszystkich: 25861

Godziny otwarcia Biblioteki i Ośrodka Kultury:

BIBLIOTEKA
pn. - 7.30 - 15.30
wt. - 8.00 - 16.00
śr. - 9.00 - 17.00
czw. - 7.30 - 15.30
pt. - 9.00 - 17.00
sb. - 9.00 - 13.00 (ostatnia sobota miesiąca)

OŚRODEK KULTURY
pn. - 7.30 - 15.30
wt. - 7.30 - 15.30 
śr. - 7.30 - 15.30 
czw. - 7.30 - 15.30 
pt. - 7.30 - 15.30 
sb. - wg harmonogramu zajęć i wydarzeń
nd. - wg harmonogramu wydarzeń

Programy - Projekty