Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim

Imieniny Książki

Utworzono dnia 27.05.2024

23 kwietnia obchodzone jest wyjątkowe święto - Imieniny Książki. Wydarzenie to poświęcone jest celebrowaniu literatury i popularyzowaniu czytelnictwa. To święto wyobraźni i wspólnego odkrywania magicznego święta ukrytego na kartkach książek. W dniu Imienin Książki warto podziękować tym niezwykłym towarzyszom naszego życia. Książki nie tylko dostarczają nam wiedzy, ale także otwierają przed nami drzwi do innych światów, kształtując nasze marzenia i poglądy. Książki są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, uczą, bawią i inspirują. Towarzyszą nam od najmłodszych lat. Na początku oglądamy kolorowe obrazki, ciekawi świata i zabawy. Potem literka po literce składamy tekst i mamy poczucie, że robimy coś wielkiego. Każda przeczytana książka pobudza naszą wyobraźnię, a bohaterowie których poznajemy niejednokrotnie uczą nas odróżniać dobro od zła. To książka obiecuje dzieciom oprócz ciekawych, kolorowych stronic niezapomniane przygody i przyjaźnie, których nie da się niczym zastąpić. Książki przeczytane w dzieciństwie kształtują nas i zapisują się na zawsze w naszej pamięci.

Imieniny Książki to promowanie czytelnictwa i budowanie miłości do książek wśród dzieci i dorosłych. Są okazją, by książce podziękować i życzyć, by zawsze dawała radość i zaspokajała głód wiedzy. Niech ta okazja będzie przypomnieniem o sile słowa drukowanego i magii, jaką kryje każda strona. To wyjątkowe święto - Imieniny Książki może znacząco wpłynąć na rozwój kulturalny społeczności i młodego pokolenia oraz promowanie wartościowej literatury wśród jej członków, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem.

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim w dniu 22 maja br. świętowała Imieniny Książki. Uczciliśmy w ten sposób ich obecność w naszym życiu. Uroczystość miała miejsce w pięknej zielonej, naturalnej scenerii naszego miejskiego parku w Piotrkowie Kujawskim. Na uroczystość przybyli: Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dębołęce, w Byczu, z Przedszkola „Kujawiaczek” i Żłobka w Piotrkowie Kujawskim oraz klasa zerowa ze szkoły w Piotrkowie Kujawskim. Przybyli zaproszeni goście Pan Burmistrz Krystian Betliński, Elżbieta Robakowska – lokalna poetka, Iwona Siutkowska kierownik Świetlicy Opiekuńczo - Wychowawczej, Pani Renata Woźniak - była Dyrektor Przedszkola w Piotrkowie Kujawskim.

Zabawę rozpoczęła p.o Dyrektora BiOK Pani Iwona Łodygowska, która powitała wszystkich, i złożyła życzenia nie tylko książce. Wyjątkowe słowa skierowała do wszystkich dzieci, które czytają i zaprosiła do wspólnej zabawy. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Pan Krystian Betliński i powitał wszystkie grupy dla których miał w prezencie kosz słodyczy. Na początku uroczystości było przedstawienie – ''Trzy Świnki'' w wykonaniu pań przedszkolanek. Dzieci bardzo szybko włączyły się do wspólnego udziału w spektaklu. A jak to bywa na imprezie dużą niespodzianką był piękny i pyszny tort w kształcie książki z napisem odnoszącym się do dzisiejszej uroczystości. Następnie do tańca oraz wspólnej zabawy ruszyli goście i wszystkie grupy wraz ze swoimi wychowawcami. Mali goście byli pięknie poprzebierani za postacie z bajek, co bardzo ubarwiło i rozweseliło cale spotkanie. Kolejnym ważnym punktem programu naszych Imienin było rozdanie nagród za konkurs na okładkę książki, wręczano Dyplomy Przyjaciela Książki. Każdy z przybyłych gości otrzymał pamiątkowe piernikowe serce z napisem - Imieniny Książki 2024. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

Drodzy goście bardzo dziękujemy, że przyszliście świętować z Nami Imieniny Książki. Wasza obecność sprawiła, że ten dzień stał się wyjątkowy. Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my i że wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w Waszej pamięci. Życzymy Wam wielu wspaniałych chwil z książkami, które będą przenosiły Was w cudowny świat przygód i radości, które będą Was uczyć, bawić i rozwijać. Niech każda przeczytana, wysłuchana, obejrzana książka pozostawi miłe i kolorowe wspomnienia. A więc czytajmy i inspirujmy się. Serdecznie Was drodzy goście zapraszamy na kolejne spotkania. Z kolei Książce życzymy by była dla każdego najlepszym prezentem nie tylko od święta.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''.

Wisława Szymborska

Imieniny Książki galeria zdjeć

Utworzono dnia 29.05.2024, 09:17

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 415

W poprzednim tygodniu: 569

W tym miesiącu: 1463

W poprzednim miesiącu: 1406

Wszystkich: 50741

Godziny otwarcia Biblioteki i Ośrodka Kultury:

BIBLIOTEKA
pn. - 8.00 - 16.00
wt. - 8.00 - 16.00
śr. - 9.00 - 16.00
czw. - 8.00 - 16.00
pt. - 9.00 - 16.00
sb. - 9.00 - 13.00 (według harmonogramu)

OŚRODEK KULTURY
pn. - 7.30 - 15.30
wt. - 7.30 - 15.30 
śr. - 7.30 - 15.30 
czw. - 7.30 - 15.30 
pt. - 7.30 - 15.30 
sb. - wg harmonogramu zajęć i wydarzeń
nd. - wg harmonogramu wydarzeń

Programy - Projekty