Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim

Koncert Kolęd i Pastorałek - fotorelacja

Utworzono dnia 23.12.2022

Tradycyjnie co roku, piotrkowski dom kultury organizuje spotkania przedświąteczne, podczas których odbywają się prezentacje stołów wigilijnych, konkursy plastyczne oraz koncerty. W niedzielę 18 grudnia 2022 roku w naszym mieście odbył się wyjątkowy Koncert Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści z zespołu folklorystycznego Piotrkowianie oraz zespół Infected wraz z przyjaciółmi. 

Wydarzenie to rozpoczęło się od wspólnego zaśpiewania dwóch znanych kolęd: Wśród nocnej ciszy i Do szopy, które wykonał zespół folklorystyczny Piotrkowianie. Następnie Dyrektor BiOK Przemysław Wawrzyniak powitał wszystkich gości, koła gospodyń wiejskich oraz zgromadzoną publiczność.

Drugim punktem tego wyjątkowego wieczoru było rozstrzygnięcie konkursu pt. "Ozdoba Świąteczna", który był organizowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej gminy. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pana Sławomira Boguckiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim Pana Arkadiusza Włodarskiego, Radną Powiatu Radziejowskiego Panią Alicję Wójcik oraz Klub Seniora "Złota Jesień".

Zgodnie z ideą naszego konkursu, świąteczne ozdoby wzięły udział w kiermaszu, a dochód z ich sprzedaży wspomoże Komitet Społeczny "Serce dla małego bezdomniaka", który opiekuje się bezdomnymi zwierzętami. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać kwotę 1160 zł! Za co w imieniu komitetu serdecznie dziękujemy!

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na prawdziwą, świąteczną ucztę muzyczną. Na scenie pojawił się zespół Infected wraz charyzmatycznymi wokalistkami z konińskiego studia wokalowego Kasią Żurawik, Beatą Michalak-Górną i Pauliną Kaźmierczak. Mogliśmy posłuchać najbardziej znanych kolęd i pastorałek w zupełnie nowych aranżacjach. Wzbogaceniem tego niezwykłego koncertu było zaśpiewanie kilku najpiękniejszych polskich kolęd przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim Katarzynę Rybarczyk oraz Szymona i Bartka Błaszczyków. Publiczność bardzo chętnie włączyła się do wspólnego kolędowania. Zespół Infected wystąpił w niezmiennym składzie: Kamila Maniewska, Marcel Maniewski, Przemysław Wawrzyniak, Piotr Redmerski, Bartosz Suliński, Paweł Trawczyński oraz Jakub Szynal. Dziękujemy Arkadiuszowi Jarońskiemu za realizację dźwięku, a Krzysztofowi Nejmanowi za realizację oświetlenia.

Na zakończenie tego pełnego wrażeń wieczoru, Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich prezentację oraz degustacje potraw wigilijnych. Mogliśmy spróbować klusek z makiem, tradycyjnego czerwonego barszczu, ryby, śledzi oraz sałatek i słodkich wypieków.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Tekst: Przemysław Wawrzyniak

Foto: Anna Wawrzyniak

Koncert Kolęd i Pastorałek - 18 grudnia 2022

Utworzono dnia 20.12.2022, 13:58

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 171

W poprzednim tygodniu: 140

W tym miesiącu: 724

W poprzednim miesiącu: 961

Wszystkich: 31678

Godziny otwarcia Biblioteki i Ośrodka Kultury:

BIBLIOTEKA
pn. - 8.00 - 16.00
wt. - 8.00 - 16.00
śr. - 9.00 - 16.00
czw. - 8.00 - 16.00
pt. - 9.00 - 16.00
sb. - 9.00 - 13.00 (według harmonogramu)

OŚRODEK KULTURY
pn. - 7.30 - 15.30
wt. - 7.30 - 15.30 
śr. - 7.30 - 15.30 
czw. - 7.30 - 15.30 
pt. - 7.30 - 15.30 
sb. - wg harmonogramu zajęć i wydarzeń
nd. - wg harmonogramu wydarzeń

Programy - Projekty