Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPEODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 22.10.2024

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPEODLEGŁOŚCI W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM

Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski oraz Biblioteka i Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku obchody zostały rozłożone na dwa dni, podczas których uczcimy pamięć o tych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny.

Dzień pierwszy - 10 listopada 2024r. (niedziela)

Godzina - 18:00

Miejsce - Hala widowiskowo – sportowa przy Szkole Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim.

Wstęp wolny!

Wieczór rozpocznie się wyjątkowym koncertem patriotycznym w wykonaniu zespołu INFECTED i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim. Zaprezentują pieśni i wiersze nawiązujące do historii Polski oraz wartości narodowych. Będą to chwile, które przypomną nam o duchu walki i miłości do Ojczyzny.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu „Pocztówka z Niepodległej Polski”, który skierowany był do dzieci i młodzieży. W ten sposób prace uczestników przybliżą nam, jak wyobrażają sobie Polskę w momencie odzyskania niepodległości.

Drugi dzień – 11listopada 2024r. (poniedziałek)

9:45 - Zbiórka uczestników, pocztów sztandarowych, delegacji zakładów pracy, druhów strażaków

Miejsce - Plac przy remizie OSP w Piotrkowie Kujawskim

10:00 – Uroczysty przemarsz ulicami miasta. Przemarsz będzie symbolicznym wyrazem jedności i hołdem dla tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Centralnym punktem obchodów, będzie złożenie kwiatów przy obelisku w Parku Miejskim.

10:30 – Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę podczas Mszy Świętej w kościele p.w. Św. Jakuba w Piotrkowie Kujawskim

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych ważnych dla nas wszystkich wydarzeniach, by wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień w historii Polski. Niech te dwa dni będą czasem refleksji i wspólnego świętowania.

Zapraszamy!

Godziny otwarcia Biblioteki i Ośrodka Kultury:

BIBLIOTEKA
pn. - 8.00 - 16.00
wt. - 8.00 - 16.00
śr. - 9.00 - 16.00
czw. - 8.00 - 16.00
pt. - 9.00 - 16.00
sb. - 9.00 - 13.00 (według harmonogramu)

OŚRODEK KULTURY
pn. - 7.30 - 15.30
wt. - 7.30 - 15.30 
śr. - 7.30 - 15.30 
czw. - 7.30 - 15.30 
pt. - 7.30 - 15.30 
sb. - wg harmonogramu zajęć i wydarzeń
nd. - wg harmonogramu wydarzeń

Programy - Projekty