Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim

Zawody wędkarskie...

Utworzono dnia 12.06.2024

W niedziele 9 czerwca br. wśród malowniczej przyrody na łowisku u Pana Staszaka odbyły się długo wyczekiwane zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, które zgromadziły młodych entuzjastów wędkarstwa oraz ich rodziny. Wydarzenie zostało zorganizowe przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych – Zarząd Miejsko – Gminnych w Piotrkowie Kujawskim i przyciągnęło grupę dzieci w wieku od 4 – 14 roku życia.

Po nocnych zawirowaniach burzowych, rano pogoda dopisywała nam zapewniając odpowiednie warunki. Zawody rozpoczeły się o o godzinie 8:00 i trwały do godziny 10:00. Na początku nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów, podczas którego organizatorzy powitali wszystkich uczestników i przedstawili zasady rywalizacji oraz życzyli młodym wędkarzom połamania kija - wspaniałych zdobyczy, jak również wytrwałości i cierpliwości bo to przecież klucz do sukcesu w wędkowaniu.

Młodzi wędkarze z pomocą swoich rodziców i opiekunów, ustawili się w wyznaczonych miejscach, wokół łowiska z zapałem wypatrując pierwszych brań. Atmosfera była wyjątkowa, a radość i ekscytacja która pojawiała się na twarzach dzieci - ogromne. Uśmiech mówił sam za siebie, tym bardziej kiedy złowili małą czy dużą rybkę.

W przerwie zawodów uczestnicy mogli skosztować grilowanej kiełbaski, smażonych frytek czy małych słodkości i napić się czegoś orzeźwiajacego.

Obecny na zawodach wędkarskich Burmistrz Miasta i Gminy w Piotrkowie Kuajwskim Pan Krystian Betliński złożył wszystkim wędkarzom gratulacje i życzenia, aby każda wyprawa nad wodę przyniosła mnóstwo radości i niezapomnianych przygód. Niech dziecięca pasja rośnie razem z młodymi wędkarzami, a każda ryba będzie powodem do dumy.

W końcowej fazie zawodów komisja sędziowska dokładnie zmierzyła i zważyła złowione ryby, aby wyłonić zwycięsców.

Nagrody i dyplomy ufundowane organizatorów i sponsorów wydarzenia zostały wręczone.

Nagrody przyznano w kategoriach:

Za najwiekszą złowioną rybę – Maksymilian Nowacki z rybą o wadze 0,65kg.

Za najwięcej złowionych ryb:

  • I miejsce – Maksymilian Nowacki

  • II miejsce – Kamil Mikołajczak

  • III miejsce – Miłosz Krygier

Zwycięscy otrzymali pamiątkowy dyplom, medal i nagrodę, która została ufundowana przez Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawkim Pana Arkadiusza Rybaka

co dodatkowo uświetniło dzień. Pozostali zawodnicy otrzymali dyplom za udział. Nagrody były wręczane przez Burmistrza i organizatorów imprezy.

Dziś może nie wszyscy mieli szczęście, ale każda próba to krok do przodu. Następnym razem na pewno pójdzie lepiej. Jednocześnie chcemy wszystkim młodym i początkującym wędkarzom, przekazać, że czasem najważniejsza jest nie wygrana, ale dobra zabawa i nauka.

Zawody wędkarskie zakończyły się wspólnym zdjęciem oraz obietnicą, że za rok znów sie spotkamy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, opiekunom oraz Panu Staszakowi za możliwość przeprowadzenia zawodów wędkarskich dla dzieci, za zorganizowanie dzisiejszego dnia i za wspaniałą atmosferę. Podziękowania również kierujemy do Prezesa OSP w Piotrkowie Kujawskim Pana Jacka Nowackiego i wszystkim osobom które miały swój wkład w przygotowanie tych zawodów.

 

Zawody Wędkarskie galeria zdjęć

Utworzono dnia 12.06.2024, 09:05

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 333

W poprzednim tygodniu: 376

W tym miesiącu: 709

W poprzednim miesiącu: 1833

Wszystkich: 51820

Godziny otwarcia Biblioteki i Ośrodka Kultury:

BIBLIOTEKA
pn. - 8.00 - 16.00
wt. - 8.00 - 16.00
śr. - 9.00 - 16.00
czw. - 8.00 - 16.00
pt. - 9.00 - 16.00
sb. - 9.00 - 13.00 (według harmonogramu)

OŚRODEK KULTURY
pn. - 7.30 - 15.30
wt. - 7.30 - 15.30 
śr. - 7.30 - 15.30 
czw. - 7.30 - 15.30 
pt. - 7.30 - 15.30 
sb. - wg harmonogramu zajęć i wydarzeń
nd. - wg harmonogramu wydarzeń

Programy - Projekty